Wybierając miejsce do zamieszkania, bierze się pod uwagę wiele kryteriów, które składają się na subiektywne poczucie komfortu. Dla jednych kluczowym jest bliskość natury i cisza, dla drugich – możliwość wypadu do teatru czy do klubu, dla jeszcze innych – dostępność podstawowej infrastruktury, takiej jak sklepy czy gabinety lekarskie, przedszkola i szkoły.

Radzyny to miejsce, które spełnia wszystkie kluczowe kryteria i bardzo zróżnicowane oczekiwania. Dzięki swemu położeniu oferuje szukającym mieszkania pod Poznaniem bliskość wszystkich jego atutów, a jednocześnie wypoczynek w pięknej, spokojnej okolicy – na co dzień!

Dobrze skomunikowani

Posiadanie domu czy mieszkania w Radzynach pozwala korzystać z bliskości Poznania czy to jako miejsca pracy, czy ośrodka oferującego wielkomiejskie atrakcje: teatry, koncerty, galerie sztuki, kluby, centra sportowe, wyższe uczelnie.
Miejscowość położona jest w odległości niespełna 30 km od centrum stolicy Wielkopolski, pomiędzy drogą krajową nr 92 Poznań–Świecko a drogą wojewódzką nr 184 prowadzącą z Poznania do Szamotuł.

Dojazd samochodem z Radzyn do serca Poznania nie trwa dłużej niż przejazd z dzielnicy Piątkowo do podpoznańskiego Lubonia, na dodatek odbywa się sprawnie dzięki dwupasmowej jezdni niemal do pętli Ogrody.

Z dróg tych korzysta też część autobusów komunikacji gminnej, dostępnej na terenie gminy Kaźmierz. Autobusami można dojechać zarówno do Poznania (pętla Ogrody), jak i do pobliskich: Tarnowa Podgórnego, Sadów, Baranowa czy Swadzimia.

Komfort na co dzień

Pobliski Swadzim oferuje zakupy w centrum handlowym, w którym znajdują się hipermarket siei Auchan oraz galeria ze sklepami znanych marek, takich jak CCC, Deichmann, Camaïeu, RTV Euro AGD, kawiarnią sieci Kandulski i restauracją Sphinx. Właściciele domów i mieszkań w Radzynach, Kaźmierzu czy Tarnowie Podgórnym mogą więc zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne dobra bez konieczności dojazdu do Poznania.

To oczywiście niejedyne miejsce, w którym można zrobić zakupy, mieszkając w Radzynach. W samej miejscowości oraz po sąsiedzku znaleźć można liczne sklepy oferujące wszystkie potrzebne na co dzień produkty. Ale też gospodarstwa oferujące w sezonie świeże owoce i warzywa z własnych sadów i ogrodów – zdrowe, pachnące i w atrakcyjnych cenach.

Rodziny z dziećmi, które zdecydują się na mieszkanie w Radzynach, liczyć mogą na dostęp do przedszkoli i szkół, a wszystkie – do placówek kultury. W Kaźmierzu działają np. publiczne przedszkole „Krasnal Hałabała” i niepubliczna „Akademia Małego Olimpijczyka”, szkoła podstawowa i gimnazjum, a także biblioteka publiczna i Gminny Ośrodek Kultury. Przedszkola i liczne szkoły – również średnie (oraz Wyższe Seminarium Duchowne) – znaleźć też można w Szamotułach, w których znajduje się również szpital powiatowy z oddziałami: chirurgicznym, chorób wewnętrznych, pediatrycznym, ginekologiczno-położniczym i szpitalnym oddziałem ratunkowym (SOR).

Natura za progiem

Te wszystkie dobra cywilizacji są dostępne dla nabywców mieszkań w Radzynach „w pakiecie” z piękną, spokojną okolicą. Miejscowość leży bowiem na terenie Pojezierza Poznańskiego i nad rzeką Samą. Tutejsze lasy są bogate w różnorodną roślinność i pomniki przyrody w postaci dębów, lip i kasztanowców. Są więc niezwykle atrakcyjne dla rowerzystów i wielbicieli pieszych wędrówek. Zaś liczne jeziora rynnowe oraz Sama przyciągają m.in. wędkarzy.

Wędkarze w ogóle odwiedzają tę okolicę bardzo chętnie. W samych Radzynach znajduje się bowiem jeden z najmłodszych polskich zbiorników retencyjnych. Zbudowany w latach 1998–2000, składa się z dwóch zbiorników: większego, głębokiego nawet na 3,1 m oraz znacznie mniejszego i płytszego (do 1,4 m). To sztuczne jezioro jest intensywnie zarybiane – złowić w nim można m.in. karasia, leszcza, karpia, okonia.

Ci więc, którzy zdecydują się na mieszkanie pod Poznaniem, w Radzynach, mogą korzystać z dóbr, które letnikom oferują położone w sąsiedztwie gospodarstwa agroturystyczne, chętnie odwiedzane od wiosny do późnej jesieni przez złaknionych natury i ciszy mieszczuchów. Mogą zapewnić sobie prawdziwie komfortową codzienność.